Klapka 2013 opět na Kladně

Festival amatérského a nekomerčního filmu Klapka 2013 se již po druhé představí v kladenském kině Hutník. Dveře nově zrekonstruovaného kina Hutník se návštěvníkům otevřou 23. února 2013 ve 14:00. Jako každý ročník se návštěvníci mohou těšit na filmy, které jinde neuvidí a také na výstavu fotografií amatérských tvůrců. Některé z filmů si návštěvníci navíc také budou moci zakoupit na oficiálním DVD za symbolickou cenu.

Již 6.ročník Festivalu Klapka představí návštěvníkům tvorbu amatérských filmařů, studentů filmových škol, ale i amatérských fotografů. Všem návštěvníkům nabízí možnost strávit zajímavé odpoledne při netradiční kulturní akci s uvolněnou neformální atmosférou.

Během filmového odpoledne zhlédnou diváci filmy různých žánrů. Jednotlivé promítací bloky budou proloženy vystoupením vtipného moderátorského dua, úvodního slova se ujme primátor města Kladna Ing. Dan Jiránek.

Doprovodným programem festivalu je výstava fotografií. Amatérští tvůrci zasílají své fotografie na zadaná témata. Témata pro letošní ročník jsou vyhlášena tato: Dominanty Kladenska, Má srdeční záležitost, Ze života teenagera, Instagram, aneb filtr ve fotografii. Filmová část není tématem ani žánrem omezena.

Každý rok organizátoři oslovují k účasti čestné hosty filmové i fotografické branže. Diváci tak  mají možnost dozvědět se názor profesionála. Diskuze návštěvníků s hosty jsou součástí programu festivalu. Diváci také mají možnost vyjádřit svůj názor a zapojit se do celého dění odpoledne. Čestným hostem letošního festivalu bude český režisér a producent David Ondříček (Samotáři, Jedna ruka netleská, Ve stínu).

Filmová i fotografická část jsou soutěžní. O vítězích promítaných filmů a vybraných fotografií rozhoduje odborná porota, sami diváci a hosté. V každé části je vyhlášeno několik cen.

Vstupné na všechny části programu je dobrovolné. Pořadatelem Klapky 2013 je občanské sdružení Klaxon.

Další informace k programu, fotografie z minulých ročníků a ukázky vítězných filmů můžete najít na webových stránkách www.klapka.info nebo na www.facebook.com/FestivalKlapka

Všem návštěvníkům přejeme příjemnou zábavu.

 

 

 

Napsat komentář