Proč bydlet v Kladně

Kladno, město ve stínu Prahy, které má celkem bohatou historii, je celkem zajímavé místo pro život. Pro někoho je to město, které nenávidí, pro jiného je to město zaslíbené. Pro mě jako pro Kladenskou naplaveninu je Kladno především místo, kde je oproti Praze výrazně více klidu, a mnohem zajímavější ceny za nemovitosti. Přičemž, do Prahy je to slabá půlhodinka autem, takže není problém využívat veškerých výhod které Praha nabízí. Samotné dopravní spojení s Prahou je velmi dobré. Pokud nemáte auto, můžete využít autobus nebo vlak, které v pravidelných intervalech pendlují mezi městy. V obou případech se dostanete nedaleko metra linky A nebo B.

Přestože se to asi na první pohled nezdá, je v Kladně vše co k životu budete potřebovat. Je zde velmi dobře vybavená moderní nemocnice, spousta nejrůznějších škol, dokonce i vysoké školy, aquapark, veškeré potřebné zázemí pro sportovce, kino které promítá i ve 3D, několik menších nákupních center, malé letiště, průmyslovou zónu a spoustu dalších zajímavých míst. Pokud máte rádi přírodu a klid, pak můžete hodně těžit ze skutečnosti, že nedaleko Kladna je Křivoklátsko a Berounsko se spoustou lesů a chráněných míst, kde si můžete dokonale odpočinout v přírodě.

Velkoměstský paradox

Život na Kladně přináší jeden velmi zajímavý paradox, který jsem nejdříve pojmenoval Pražský paradox. O co jde. Pokud bydlíte a pracujete v Praze, s největší pravděpodobností Vám cesta do práce trvá déle, než cesta někoho, kdo bydlí v Kladně a do Prahy pravidelně dojíždí. Takto jsem to měl několik let. Než jsem se přestěhoval do Kladna, záviděl jsem Kladeňákům, že jsou doma dříve než já. Takže dojíždění do Prahy z Kladna za prací nepovažujte za nějaký větší problém. Zejména pokud máte auto, které při cestě do Prahy dokážete zcela zaplnit.

Kladno má samozřejmě i pár záporů, ale i tak je to příjemné místo pro život.

One comment on “Proč bydlet v Kladně
  1. Andrea napsal:

    Jsem ráda, za takový článek od „naplaveniny“, protože často slýchávám názor, že Kladno se líbí jen těm, kdo se tu narodili…

Napsat komentář