Kam na výlet

Přestože je Kladno kousek od Prahy, má Kladno oproti Praze pár výhod. Jednou z hlavních výhod je skutečnost, že Kladensko je blízko chráněné krajinné oblasti Křivoklátska, které je snadno dostupné i na kole. V ideálním případě, pokud máte auto, můžete se během slabé půlhodinky ocitnout v krásných čistých a klidných lesích. Níže uvádíme pár zajímavých míst, kam se můžete vydat na výlet v okolí Kladna. No a pokud jste již sjezdili lán světa a vše znáte, vyzkoušejte si Geocaching.

Kladenská průmyslová zóna

Kdysi velmi známá Kladenská ocel z průmyslové zóny putovala do celého světa. Dnes toto místo z velké části zeje prázdnotou. Pokud rádi fotíte, vzpomínáte na minulost, nebo máte rádi skutečně depresivní místa, je průmyslová zóna to správné místo na procházku. Na procházce si však dejte velký pozor, ať nikam nespadnete a rozhodně nechoďte sami. Všude je spousta děr a záludných míst. Mimochodem prý je v podzemí poměrně rozsáhlá síť chodeb, co je na tom pravdy, ví jen asi velmi málo lidí.

Kladenské Sletiště

Pokud rádi sportujete, je Kladenské Sletiště to pravé místo na sportovní vyžití. Zahrát si můžete tenis, můžete si zaplavat, jezdit na kolečkových i zimních bruslích, běhat, jezdit na kole, atd. více na stránkách sportovního areálu města Kladna.

Lány a Křivoklátské lesy

Jedním z příjemných míst protkané historií vhodné na klidnou procházku poskytují nedaleké Lány, kde při troše štěstí můžete zastihnout pana Prezidenta, nebo alespoň jeho choť. V rozsáhlém zámeckém parku, který za malý poplatek můžete navštívit, najdete klid na přemýšlení, procházky nebo třeba čtení knih. Více informací na oficiálních stránkách obce Lány.

Lidice

Historii Lidic asi všichni znáte ze školy, nebo z filmu Lidice, proto asi nemá smysl zabíhat do podrobností. To však nemění nic na faktu, že je to krásné místo (zejména růžový sad), kde se můžete donekonečna procházet v poměrně rozsáhlých a velmi klidných Lidicích. Pokud hledáte klid na odpočinek, nebo na čtení knihy, jsou Lidice to pravé místo, kam se celkem snadno dostanete pěšky. Oficiální stránky obce Lidice.

Za Slánskými pověstmi

Pokud Vás okolí Kladna nudí, pak se můžete vydat po stopách Slánských pověstí. Začít můžete třeba výběrem těch nejzajímavějších pověstí a postupně každé v pověsti zmiňované místo najít.

Napsat komentář