Bydlíte na Kladně? Jste automaticky pro magistrát neplatič

To jste takhle dítětem a ještě vám nejsou ani tři roky (až za necelé 2 měsíce) a přijde vám od magistrátu výhrůžný dopis se složenkou, ve kterém vám píší, že máte nedoplatek za komunální odpad a že máte poplatek uhradit, jinak bude bez dalších průtahů exekučně vymáhán. Přitom nárok na platbu za komunální odpad vzniká až od 3 let dítěte, jenže pro jistotu z vás, tedy z malého dítěte, které ani nechápe smysl poplatku, automaticky udělají neplatiče. Konec konců proč ne, Kladno přeci ještě nedávno byla vyloučená lokalita, takže vlastně jsme všichni asi sociální případy a na ty se musí přeci dupat, že.

Hned po tom, co jsem se dozvěděl o tom, že můj syn obdržel tento pamflet, volal jsem na magistrát a dožadoval se vysvětlení. Bylo mi sděleno, že syn není dlužníkem, ale kvůli notorickým neplatičům se všem dlužníkům a to i těm potencionálním, poslal stejný dopis se složenkou. Prostě nás všechny hodili do jednoho pytle. Myslete si co chcete, ale tohle je urážka na cti. Přitom jsem měl v plánu na magistrát před narozeninami volat a poplatek řešit.

No a perlička nakonec. V dopise je chyba. Chybí v něm informace, do kdy je nutné poplatek uhradit! Datum 15.4. je jen informace o tom, kdy se normálně platí poplatky za komunální odpad a docela pochybuji o tom, že mám skutečně čas do 15.4., když předmětem dopisu je nedoplatek, že. Pokud to chápu správně, poplatek můžete tedy uhradit až na to budete mít náladu, třeba nějakou sentimentální.

PS: Poslání dopisu vyjde cca na 20 Kč +/- pár Kč, plus cena práce úředníků, kteří museli připravit podklady, tedy cena za poslání se pomalu přibližuje požadovaným 50 Kč. Není nad to myslet ekonomicky. Proč těch pár korun nemohli buď odpustit nebo dodatečně připočítat k platbě příští rok?

Tímto děkuji městu za tříletou úlevu pro syna, ale tohle jste si fakt mohli odpustit.

Leave a Reply